Kullanım Sözleşmesi

Gizlilik Kuralları, Site Kullanım Şartları ve İletişimler ile Kişisel Verilerinize İlişkin Bilgilendirme


Degerli Site Ziyaretçilerimiz, Müsterilerimiz, Üyelerimiz,

Gizlilik Kurallarimiz, Iletisimler, Site Kullanim Sartlari ve Kisisel Verilerinizin Islenmesi ile ilgili uygulamalarimiz ve Kisisel Verilerin Korunmasi Kanunu kapsamindaki haklariniz hususunda sizleri bilgilendirmek isteriz.

Sirketimiz Amazing Pazarlama ve Marketing A.S. ve www.ihracatyap.com , www.ihracatsorumlusu.com Sitelerimizde (mobil uygulamasi dahil), ziyaretçi-üye-müsteri (bundan böyle kisaca Ziyaretçi(ler) diye anilacaktir) bilgilerinin gizliligi, kisisel verilerin (bilgilerin) korunmasi, saklanmasi, islenmesi-kullanimi-imhasi, ticari elektronik iletisimler ve diger hususlarda, asagida cari esaslari belirtilen Gizlilik Kurallari-Politikasi ve Uygulama-Kullanim Sartlari geçerlidir.

Bilgilerin Korunmasi

Ziyaretçiler tarafindan verilen ve taraflarindan edinilen bilgilerin ve islemlerinin güvenligi için gerekli önlemler bilgi ve islemin mahiyetine göre Sirketimiz veya ilgili kurulusca sistemlerde ve internet altyapisinda, teknolojik imkanlar ve maliyet unsurlari dahilinde, uygun teknik ve idari yöntemler ile alinmistir.

Sitemizi kullanimlarinizda (varsa) tüm kredi karti islemleri ve onaylari Sirketimiz'den bagimsiz olarak ilgili Banka veya Kart Kuruluslarinca online olarak aranizda gerçeklestirilmekte olup Kredi karti "sifresi" gibi bilgiler Sirketimiz tarafindan görülmez ve kaydedilmez.

Sitemize üyelik, (varsa) ürün/hizmet satin alma ve bilgi güncelleme amaçli girilen bilgiler, keza kredi karti ve banka kartlarina ait gizli bilgiler, diger internet kullanicilari tarafindan görüntülenemez.

Bilgilerin Toplama Yöntemleri, Islenme-Aktarim Amaci ve Kisisel Veri Islemleri

Gizliliklerinin korunmasi için gereken tedbirler alinmak ve kisisel verilerin islenmesine dair tüm yasal ilkeler ile kisisel veri saklama-imha politikalarina uygun olmak üzere; Ziyaretçilerimizin sanal ziyaret, alisveris ve iletisim bilgileri ile asagida detayli belirtilen diger kisisel bilgileri,

 • Veri Sorumlusu Sirketimiz Amazing Pazarlama ve Marketing A.S.. ve keza Sirketiniz-anilanlarin ortaklari-is ortaklari, halefleri, servis saglayicilari-tedarikçileri ve belirlenecek (sosyal medya-online reklam isletmecileri dahil) diger islenme amacinin gerektirdigi üçüncü kisiler/kuruluslar (duruma göre veri sorumlulari, isleyenler ve/veya alici gruplari) tarafindan ve arasinda,
 • Gerek aldiklari veya ilgilendikleri ürün-hizmetler ile ilgili müsteri deneyimleri, tüketici haklari, müsteri/üye hizmetleri ve bunlara iliskin ticari-mali ve hukuki sorumluluk-yükümlülüklerin gerçeklestirilmesine dair yasal nedenlerle, gerek genel ve kisiye özel ürün-hizmet ve imkanlardan yararlandirilabilmeleri için ve gerek ise her türlü ürün-hizmet tanitimi, reklam, iletisim, promosyon, satis, pazarlama, magaza karti, kredi karti ve kullanici/üyelik/müsteri bilgilendirmeleri, islemleri ve uygulamalari yapilmasi amaciyla,
 • Böylece burada belirtilen ve ayrica kanunlarda kisisel verilerin islenebilecegi ve aktarilabilecegi açikça öngörülen hallerde, bilgilerin tarafinca alenilestirildigi durumlarda, her türlü tüketici, üyelik ve diger sözlesmelerin kurulmasi veya ifasiyla dogrudan dogruya ilgili olarak sözlesme taraflarina ait kisisel verilerin islenmesinin gerekli oldugu hallerde, keza veri sorumlusu/isleyen olarak her türlü hukuki yükümlülükleri yerine getirebilme için zorunlu durumlarda, ayrica haklarin tesisi, kullanilmasi veya korunmasi için veri islemenin ve aktarmanin zorunlu oldugu durumlar ile temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydiyla veri sorumlusu/isleyen olarak burada ve yasalarda öngörülmüs mesru menfaatler için veri islemenin ve aktarmanin zorunlu/gerekli oldugu hallerde,
 • Kismen veya tamamen otomatik olan/olmayan toplama yöntemleri ile (Ziyaretçilerin Sirketimize ve yukarida anilan kuruluslara sözlü/yazili verdikleri bilgilerden, magazalari ve/veya bulunduklari fiziki-sanal ortamlari, mobil uygulamalari dahil olmak üzere internet sitelerini ziyaretlerinden ve içerik incelemelerinden, sosyal medya ve reklam agi isletmecilerine ait sitelerdeki üyelik ve islem bilgilerinden, Sirketimiz ve yukarida anilan kuruluslar nezdindeki (fiziki ve sanal/digital) üye/kullanici ve çagri merkezi islemleri ile alisverislere ve müsteri memnuniyetine dair ödeme-tahsilat-teslimat-sikayet-kampanya-anket islemleri ve bunlarin yasal mali belgeleri ile diger belgeleri-kayitlarindan, ayrica sabit-mobil nitelikli internet ve iletisim cihazlarinin ve/veya mobil uygulamalarin muhtelif ortamlarda ve yerde kullanimlarinda olusan/edinilen yazili, sözlü, görsel ve teknik verilerden) temin, devralinma, yasal azami süreler asilmamak üzere ve bilginin mahiyetine göre islenme amacina uygun olarak öngörülecek süre ile yurt içinde ve disinda yazili/manyetik arsivlere kaydedilme, depolanma, saklanma, muhafaza, elde edilebilir hale getirilme, kullanilma, güncellenme, degistirilme, birlestirilme, yeniden düzenlenme, siniflandirilma, açiklanma, yukarida anilan kisiler/kuruluslar itibari ile (yurt içinde-disina) paylasim, aktarim, aktarilma, transfer, imha (yok edilme, silinme veya anonimlestirme) islemleri ve kanunlara uygun sair yöntemler ile islenebilmekte ve aktarilabilmektedir (Bundan böyle hepsini birlikte ifade etmek üzere "islenme" veya "islem(e)" diye anilacaktir).

Amazing Pazarlama ve Marketing A.S ve ortaklarının kuracağı yeni şirketler.Grup Sirketleri;.'ne bagli sirketler ile mevcut-müstakbel diger istirakleridir.

Ziyaretçilerin Sirketimize, Amazing Pazarlama ve Marketing A.S.. 'ne, her türlü anlasmali kuruluslarina ait fiziki ve e-ticaret magazalari-reyonlari ile içinde yer aldiklari yapilari-siteleri ziyaretlerine ve buralardan alisverislerine dair her türlü kisisel olan-olmayan bilgiler de (konum verileri, incelenen ürünler ve alisveris konusu ürün-tutar bilgileri dahil) cihazlarinda ilgili fonksiyonlar açik ise bluetooth, beacon ve genel-özel kablosuz ag baglantilarindan uygun teknik yöntemler ile alinabilir, yukaridaki paragrafta belirtilen çerçevede anilan kuruluslarca yurt içinde ve disinda islenebilir, aktarilabilir.

Amazing A.Ş. ihracat ve ithalat işlemlerinin sağlıklı, güvenilir yapılabilmesi için 3 portaldan oluşan, zeminde bütünleşik ancak internet mecrasında 3 farklı web sitesi kurmuştur. Birincisi; ihracat yapan/yapmak isteyen kullanıcılar için www.ihracatyap.com ‘dur. İkincisi; Türkiye’den ürün/hizmet ithal etmek isteyen alıcı müşteriler için www.turkishsuppliers.com ‘dur. Üçüncüsü;’de ihracatçı ile ithalatçı nın tüm koşullarda mutabık kalmasını sağlayacak freelance çalışan ihracat/ithalat çalışmaları yapan personelleri biraraya getirilen www.ihracatsorumlusu.com ‘dur. Bu üç websitesi ile birlikte ihracatın başından sonuna kadar tüm zemin hazırlanmış olacak. İhraç etmek isteyenler sitemize kaydolduğunda o ürün/hizmetle ilgili müşteri aranacak ve ihraç edilmeye çalışılacak yada Türkiye’den ürün/hizmet ithal etmek isteyenleri de www.ihracatyap.com sitesine kaydolan ve hizmet satınalan satıcı/üretici/dağıtıcıları biraraya getiriyoruz. Böylece ülkemizin ihracatına güç katıyoruz.

Amazing A.Ş.’ye ait www.ihracatsorumlusu.com ve www.ihracatyap.com sitelerine giriş yapılması bu koşulların dikkatlice okunduğu ve aynen kabul edildiği ve bunlara aykırı davranışların sadece kullanıcı için hukuki ve cezai sorumluluklar gerektireceğini anladıklarını kabul anlamına gelir. Eğer herhangi bir kullanıcı bu koşulları kabul etmiyorsa, sitelerimiz www.ihracatsorumlusu.com ve www.ihracatyap.com ‘dan yararlanma,ürün satınalma hakkı bulunmamaktadır. Amazing A.Ş. bu sözleşme koşullarında her zaman değişiklik yapabilir ve bu değişiklikler yayına girdiği andan itibaren yürürlük kazanır. www.ihracatsorumlusu.com ve www.ihracatyap.com siteleri, ticari bölümler içeren bir sitedir. www.ihracatsorumlusu.com ve www.ihracatyap.com Sitelerine giriş yapmak, incelemek herhangi bir ücrete tabi değildir. Ancak aktif olarak www.ihracatyap.com sitemiz aracılığı ile www.ihracatsorumlusu.com ‘a üye olmuş freelancer ihracat sorumlularından bir tanesinin ihracat sorumlusu olması, diğer freelancer ihracat sorumlularının ürünü/hizmetine yurtdışında müşteri aramasını istemek, fuar ve müşteri ziyaretlerinde görevlendirmek, yurtdışında bayi/distribütör aramasını istemek ve www.ihracatsorumlusu.com sitesinde yer alan diğer hizmetlerin herbirinden ayrı ayrı yararlanmak için alınması gereken ayrı ayrı www.ihracatsorumlusu.com sitesinde belirtilen miktarlarda ücret ve komisyon ödenmesi gerekmektedir. Bir ücretin ödenmesi tüm hizmetlerin tamamından yararlanacağı anlamına gelmez, ödenen ücret hangi hizmetle ilgili ise o çerçevede hizmetten yararlanabilir.

Amazing A.Ş., ihracat tecrübesini kazanmış/kazanmak isteyen işgücünü, ihracat yapmak isteyen üretici/dağıtıcı firmarların ürünleri/hizmetleri için ücret karşılığında müşteri bulmaya/ürünlerini ihraç edebilmelerini sağlamaya çalışmaktadır, hiçbir kimseye hiçbir taahhütte bulunmamaktadır.

Ürün/Hizmetlerimizin Fiyat Listesi ve İhracat Komisyon Bedelleri


ÜCRET VE ÖDEMELER:

LİSTELEME ÜCRETİ:
 • 1 ÜRÜN LİSTELEME BEDELİ; 1200$*
 • 2 ila 5 ÜRÜN ARASI LİSTELEME BEDELİ; 1700$*
 • 6 İLA 10 ÜRÜN ARASI LİSTELEME BEDELİ; 2100$*
 • 11 VE ÜZERİ ÜRÜN ARASI ÜRÜN LİSTELEME BEDELİ 3900$*

* Seçilecek fiyat, Merkez Bankası anlık USD($) kuruna çarpılıp, TL’ye çevrilerek tahsil edilir.

Diğer Müşteri/Fuar Ziyareti için ihracat Sorumlusu’nun görevlendirilmesi, Fuarlar için hostes ve tercüman bulunması ve görevlendirilmesi, Gümrük ve Navlun işlemleri ayrıca ücretlendirilir. Bu İş/işlemler mevcut listeleme bedellerine dahil dağildir.

Amazing A.Ş. ; Bira, alkollü içecekler ve yasa dışı olan ürünlerin satışı için Pazar araştırılmasını , alıcı/müşteri araştırılmasını izin vermemektedir . Bunun için ödenen paralar iade edilir ve iş iptal edilir.

Listelemede Ürün Adedinin Belirlenme Şekli

Her bir barkod/ürün kodu farklı bir ürün olarak değerlendirilmektedir. Ancak ürünlerin renk,beden çeşitleri farklı bir ürün olarak değerlendirilmez, ve ayrıca bedel istenmez.


ÖRNEK:
 • Bir sandalyenin “Bella” Modeli bir üründür,ayrıca renk çeşitleri için bir bedel istenmez.
 • Mermer için “cappuccino” ayrı bir üründür, “California Pink” ayrı bir üründür.Ancak, Bu ürün için ebatları ayrı birr ürün olarak değerlendirilmez ve ayrıca bir bedel istenmez.
 • KOMİSYON ÜCRETİ; İhracat yapılmasına aracılık edilen, müşteri bulunulan Aşağıda belirtilen ürün grupları dahil oldukları sınıfın komisyon oranları uygulanır.Üretici/Dağıtıcı/İhracatçı ile alıcı arasında fiyat,kalite,vade,ödeme şekli,teslimat şeklinde mutabakat sağlandıktan sonra komisyon bedeli talep edilir, tahsil edilmesi halinde alıcı müşteri bilgisi ihracatçı ile payaşılır.
  • Komisyon oranı %10 olan ürün grupları; Mermer, Makina, Tekstil Giyim, Deri Giyim, Tekstil Ürünleri, Bilgisayar Donanım ve Yazılım, Tüketici Elektroniği, Giyim Aksesuarı, ,İçecek, Mobilya, Mefruşat, Hediyelik ve El Sanatları Ürünleri, Kişisel Bakım ve Güzellik Ürünleri, Ev ve Bahçe Ürünleri, Ev Mutfak Ürüneri, Bavul&Çanta&Cüzdan, ofis malzemeleri, Ayakkabı ve Aksesuarları, Spor ve Eğlence Ürünleri,, Saatler&Takı&Gözlük, Oyuncaklar&Oyunlar, Üretim ve İşleme Makinaları, Aydınlatma, Mekanik Bileşenler, Alet veParçaları, Bisiklet ve Scooterlar, Hizmetler, Ekipmanlar(Reklam Ekipmanları, Diğer Servis Ekipmanları, Kargo & Depolama Ekipmanları,Restaurant ve Otel Malzemeleri,Ticari Mobilya, Mağaza Ekipmanları,Ticari Çamaşırhane Ekipmanları,Finansal Ekipman,Otomat ,Cenaze, Düğün)
  • Komisyon oranı %5 olan ürün grupları; Paketlenmiş Gıda,Telekomünikasyon ürünleri, İnşaat ve Gayrimenkul, Elektrik Malzemeleri, Elektronik Parçalar, Endüstriyel Malzemeler, Ölçüm ve Analiz Cihazları, Ambalaj ve Kağıt, Basım ve Yayın Ürünleri, Güvenlik Ekipmanları, Elektrikli Bisiklet-Motorsiklet ve Parçaları, Otobüs-Nakliye -Taşıma Araç Parçaları, Geri Dönüşüm Maddeleri, Kauçuk ve Plastik Ürünleri, Tekstil Hammedeleri,
  • Komisyon Oranları %3 olan ürün grupları; Otomobil ve Motorsikletler,,Otobüs-Nakliye -Taşıma Araçları, Kablo, Paketlenmemiş Dökme Tarım Ürünleri, Kimyasallar, Enerji Ürünleri, Değerli Metaller

İçerik Sağlayıcı, Portal üzerinde yer alan herhangi bir Hizmet veya Ürün için ön tarama, inceleme, işaretleme, filtreleme, değişiklik yapma, reddetme veya kaldırma hakkını saklı tutmaktadır (ancak bu konuda yükümlülük taşımamaktadır). Söz konusu Ürün ve Hizmetler’den satın almış müşterileri 2 gün önceden bildirimde bulunmak suretiyle Ürün ve Hizmet satışını (sürekli veya geçici olarak) durdurabileceğini veya Ürün ve Hizmetlere erişiminizin engellenebileceğini kabul etmektesiniz. Amazing A.Ş. her türlü önlemi almasına rağmen Portal’da yasadışı, harici yollarla kabul edilemez veya uygunsuz bulabileceğiniz Ürün ve Hizmetler’e aracılık edilmesine, hizmet alınmasına müsaade etmez ve bunda dolayı sorumlu olmadığımızı belirtmek isteriz.

Sitemizde Tanimlama Bilgisi (Çerez vb.) Uygulamasi

www.ihracatyap.com , www.ihracatsorumlusu.com Sitelerimizde (mobil uygulamalari dahil tüm dijital platformlarinda) muhtelif türde çerezler kullanilmaktadir. Bunlar oturum çerezleri, kalici çerezler, zorunlu çerezler, islevsellik çerezleri, analiz çerezleri, ticari çerezler ve üçüncü parti çerezleri gibi tanimlama bilgileridir.

Çerezler ziyaret edilen internet sitesinin düzgün bir sekilde çalismasini ve gelistirilmesini, kullanici deneyiminin kisisellestirilmesini ve iyilestirilmesini, siteleri oturum açmadan ziyaret edebilmesini ve/veya tarafina (duruma göre internet tarayici ve/veya ilgili mobil uygulama kapali olsa dahi görebilecegi) ticari-sosyal amaçli bildirimler yollanmasini ve genel olarak site kullanicilari-ziyaretçilerine gerek ilgili sitede, gerek baskalarina ait sitelerde (sosyal medya-aglar ve online reklam aglari dahil) genel ya da özellestirilmis bilgilendirmeler, reklam ve tanitimlar sunulmasini-iletilmesini saglamak amaciyla bilgisayarlara ve mobil cihazlara yerlestirilen küçük veri parçaciklaridir.

Çerezler bilgisayar-cihazlarda, varsa kanuni azami süre asilmamak kaydiyla, amaca uygun bir süre ile tutulurlar.

Sitemizi (mobil versiyonlari dahil) kullanan Ziyaretçiler yukarida belirtilen uygulamayi, keza ilgili tanimlama bilgilerinin burada, kisisel veri mevzuatinda ve bu bilgilendirme metninin diger kisimlarinda çesitli bilgileriniz için öngörülen amaçlarla ve kapsamda-sartlarda islenmesini (bu çerçevede üçüncü kisilere aktarim-paylasimlari ve kullanmalari dahil) kabul etmis sayilirlar.

Ziyaretçiler istedikleri her zaman cihazlarindaki program ve/veya isletim sistemi ve/veya internet tarayicisinin ayarlarindan çerezleri düzenleyerek kaldirabilirler ve/veya anilan bildirimleri durdurabilirler (Bu takdirde Sitemizin/ilgili cihazin/programin arzu edildigi gibi çalismayabilecegi ve/veya bildirim içeriklerinden haberdar olunamayacagi bilinmelidir).


Sizin ile iletişimimiz

Ziyaretçilerimiz ile, yine kanunlara uygun sekilde, her türlü ürün ve hizmetlere iliskin tanitim, reklam, iletisim, promosyon, satis ve pazarlama amaciyla, keza magaza karti, kredi karti ve üyelik/müsteri bilgilendirme, islem, uygulamalari için Sirketimiz Amazing Teknoloji ve Pazarlama A.S. ve bu şirkete yada ortaklarına bağlı şirketlerince SMS/kisa mesaj, anlik bildirim, otomatik arama, bilgisayar, telefon, e-posta/mail, faks, (cihazinizda açik ise) her türlü bildirimler, bluetooth, beacon-diger her türlü genel-özel kablosuz aglar ve diger elektronik iletisim araçlari ile sosyal, ticari ve sair elektronik iletisimler yapilabilir, Ziyaretçilere ticari elektronik iletiler gönderilebilir.


Şirketimiz Tarafından Bize Ait Olan Portallar Üzerinden Size Hizmet Etmesi İçin Görevlendirilen Freelancer İhracatSorumlusu ile İletişim Kuralları ve İhracat Yapılacak Alıcı/Müşteri Bilgileri

Hizmetlere erişmek için adınız, adresiniz ve fatura bilgileriniz gibi kendinizle ilgili bilgileri vermeniz gerekebilir. Verdiğiniz bu tür bilgilerin daima gerçek, doğru ve güncel olacağını kabul etmektesiniz. Portal kapsamında yer alan Hizmetler’e erişmek için yer verilen şartlara uymakla yükümlü olduğunuzu; bu kapsamda; ihracat sorumlularının iletişim bilgilerini,alıcıya ait iletişim bilgilerini istemeyeceğinizi ve AMAZİNG A.Ş izni olmadan iletişim kurmayacağınızı kabul etmektesiniz. Tüm iletişimler platform üzerinden, platformun iletişim kanalından yada aracılığı üzerinden yapılacaktır. Alıcı ile teslimat koşulları, ürünün kalitesi, ürünün fiyatları, tasarım vb. konularda mutabık kalmanız ve Amazing A.Ş.’ye ücretler kısmında yer alan ihracat komisyonunu ödemeniz durumunda ALICI BİLGİLERİ sizinle paylaşılacaktır. İhracat komisyon ödemesi yapılmadan Alıcı bilgileri paylaşılamaz, paylaşılması talep edilemez.


Islenen - Aktarilan Kisisel Verileriniz ve Kisisel Verilerinize Dair Kanuni Haklariniz

Degerli Ziyaretçimiz, isim, soyisim, rumuz, yas/dogum tarihi, cinsiyet, medeni durum, evlilik tarihi, çocuk durumu, sahip olunan ulasim araci, yasanilan bölge, adres ve teslimat adresi, egitim düzeyi, meslek/is, kültürel, sanatsal, sportif, tatil vs. ilgi alanlari-hobiler ve aliskanliklar gibi demografik üye/kullanici/müsteri bilgileri, özel-resmi kimlik, kimlik no. ve vergi bilgileri, fotograf, (güvenlik amaçli) görüntü kayitlari ve çagri merkezi görüsme ses kayitlari, kiyafet dahil her türlü ürüne ve hizmete iliskin alisveris aliskanligi-tercihleri, begenileri ve ilgili yorumlari, yararlanilan/katilinan kampanya, yarisma, anket vb.leri ile içerikleri, fatura içerikleri, ödeme yöntemleri, sifre gibi gizli bilgiler hariç kart ve hesap bilgileri, eski ve yeni cep/ev/is telefon/faks numaralari, mail adresleri, elekronik ticari ve sair iletisimlere yaklasim-aksiyonlar, çesitli amaçlarla kullanilan sabit ve mobil cihaz ad(lar)i, türü, modeli ve kodlari, tanimlama bilgileri (çerez, web tarayici isaretleri-bilgisi, IP, beacon, kablolu-kablosuz ag baglanti bilgisi vb), reklam taniticisi bilgileri, sosyal medya profil ve hesap bilgileri-islemleri ile konum verilerinizden olusan kisisel bilgilerinizin toplanma yöntemi ve hukuki sebebi, hangi amaçla islenecegi ve kimlere hangi amaçla aktarilabilecegi hususlarinda tarafiniza böylece bilgi verilmesinin yanisira;

 • kisisel bilgilerinizin islenip islenmedigini, islenmisse buna iliskin bilgileri, amacina uygun kullanilip kullanilmadigini, yurt içinde ve disinda aktarildigi üçüncü kisileri ögrenme, bilme ve tüm bu hususlarda bilgi talep etme haklarina, keza eksik veya yanlis islenmis olmalari halinde düzeltilmesini, kanuni sartlarina ve yöntemine uygun olarak silinmesini veya yok edilmesini ve bu durumun verilerin aktarildigi üçüncü kisilere bildirilmesini isteme, ayrica, bilgilerinizin otomatik sistemler ile analiz edilmesi sureti ile aleyhinize bir sonucun ortaya çikmasina itiraz etme ve kanuna aykiri olarak islenmesi sebebi ile zarara ugramaniz halinde giderilmesini talep etme haklarina sahip oldugunuzu,
 • tüm bu konularda Veri Sorumlusu Sirketimiz Amazing Teknoloji ve Pazarlama A.S 'e basvurabileceginizi

bilgilerinize sunariz.

Yukaridaki hususlar kisisel verilere iliskin aydinlatma yükümlülügümüz geregi bilgilerinize sunulmakla beraber, mevzuatin ilgili kisiden açik riza alinmaksizin islenmesine (aktarimlar dahil) imkan verdigi haller disindaki her türlü kisisel veri islemleri için izin alindigini ve izinsiz islenme yapilmadigini bilmenizi rica ederiz.

Sirketimiz ilgili mevzuat uyarinca ve kisisel veri saklama-imha politikalarinda öngörecegi periyorlarda kisisel bilgileri kismen/tamamen imha (silme, yok etme veya anonimlestirme) islemleri yapabilecegi gibi Ziyaretçiler arzu ettikleri her zaman ve hiçbir gerekçe göstermeksizin asagida belirtilen iletisim kanallarindan Sirketimize ulasarak ve gereken kanuni-teknik prosedürleri yerine getirerek kisisel veri islenmelerini ve/veya taraflarina ticari elektronik iletisimleri durdurabilirler. Bu husustaki açik bildirim-taleplerine göre, kisisel veri islemleri ve/veya belirttigi kanallar için tarafina iletisimler yasal azami süre içinde durdurulur (yasalara göre mümkün-gereken veya yükümlü olunan kisisel veri islemeleri ve iletisimler devam eder). Ziyaretçi dilerse ayrica, hukuken muhafazasi gereken ve/veya mümkün olanlar haricindeki bilgileri, veri kayit sisteminden silinir ya da yok edilir veya ayni amaci saglamak üzere kimligi belirli olmayacak biçimde anonim hale getirilir. Bu hususlardaki basvuru ve talepler yasal azami süreler içinde yerine getirilecek yahut hukuki gerekçesi tarafina açiklanarak kabul edilmeyebilecektir (Ilgili kanuni haklar saklidir).

(Bilgisayar ve diger cihazlarinizdaki çerezler ve bildirimlere iliskin bilgilendirmeler, bunlari düzenlemek için yapabileceginiz islemler yukarida belirtilmistir).

Üçüncü Kisilere Ait Siteler-Digital Platformlar ve Uygulamalar

Sitemizden (mobil versiyonlari dahil) ulasilan diger sitelerde kendilerine ait gizlilik-güvenlik politikalari, kullanim, iletisim ve kisisel veri islenme sartlari geçerlidir; reklam, banner, içerik görmek veya baska herhangi bir amaç ile ulasilan web sitelerinden bilgi kullanimlari, keza sitelerin (ve sair digital platformlarin) etik ilkeleri, gizlilik-güvenlik prensipleri, kisisel veri saklama ve imha politikalari, servis kalitesi, kullanim sartlari, çerezleri-web isaretçileri ve benzerleri, bildirimleri-önerileri ve diger uygulamalari sebebi ile olusabilecek ihtilaf, maddi-manevi zarar ve kayiplardan Sirketimiz sorumlu degildir.

Sorumluluk

Ziyaretçilerin Sitemizden veya Sitemizde link verilen diger sitelerden / mobil uygulamalardan / her türlü bildirimlerden ve Sirketimize ait digerveri islemeleri ve iletisimler devam eder). Ziyaretçi dilerse ayrica, hukuken muhafazasi gereken ve/veya mümkün olanlar haricindeki bilgileri, veri kayit sisteminden silinir ya da yok edilir veya ayni amaci saglamak üzere kimligi belirli olmayacak biçimde anonim hale getirilir. Bu hususlardaki basvuru ve talepler yasal azami süreler içinde yerine getirilecek yahut hukuki gerekçesi tarafina açiklanarak kabul edilmeyebilecektir (Ilgili kanuni haklar saklidir).

Herhangi bir Sitemiz Ziyaretçisinin hukuki/fiili ehliyet durumunu bilemeyecegimizden, çocuklarin ve diger resit olmayan kisilerin kullanimlari, bilgileri ve bunlarin islenme-islemleri hususunda sorumluluk kanuni temsilcilerine ait olup kisisel verilerine (ve duruma göre keza iletisimlere) iliskin haklarini da kanuni temsilcileri marifetiyle kullanabilirler.

Alisverisler ve Diger Tüketici Islemleri

Ziyaretçilerin yukarida belirtilen suretler ile bilgilenmeleri ve/veya taraflarina yapilan iletisimler, bilgilendirmeler, bildirimler, tanitim ve reklamlar neticesi bir ürün/hizmet satin almasi söz konusu olursa anilan islem ayrica ve kanuni usulünce ilgili satici/saglayici ile yapacaklari tüketici sözlesmesine tabidir. Tüketici sözlesmesi kendi sartlarinda ve taraflari arasinda uygulanir.

(Varsa) Sitemizden alisverislerinizde, her islem sirasinda göreceginiz siparis ön bilgilendirme formu-mesafeli satis sözlesmesi sartlari geçerli olacaktir.

Site Içerigi Üzerinde Haklar

Sitemizdeki her türlü bilgi ve içerik ile bunlarin düzenlenmesi, revizyonu ve kismen/tamamen kullanimi konusunda; Sirketimizin anlasmasina göre diger üçüncü sahislara ait olanlar hariç; tüm fikri-sinai haklar ve mülkiyet haklari Sirketimize ve/veya Amazing Teknoloji ve Pazarlama A.S'ne aittir.

Degisiklikler

Sirketimiz gizlilik, kisisel veri saklama-kullanim ve imha politikasi ve Site kullanim sartlari gibi konularda, keza sunacagi ürün, hizmet ve firsatlarda, kampanya vb.lerinde gerekli görebilecegi her türlü degisikligi yapma hakkini sakli tutar; bu degisiklikler Sirketimizce Siteden veya diger uygun yöntemler ile duyuruldugu andan itibaren geçerli olur.

Tüm bu konularda ek bilgi istemlerinizi, her türlü talep ve sikayetlerinizi asagidaki iletisim kanallarindan ulasarak Sirketimiz Amazing Teknoloji ve Pazarlama A.S. ye bildirebilirsiniz. Ilgili talebin yasalar geregi belirli bir prosedürde (usulde-zamanda-sekilde) yapilmasi gereken hallerde söz konusu prosedüre uyulmasi gerekir.

Adres: Amazing Teknoloji ve Pazarlama A.S. Zeybek mahallesi Zeybek 3.cadde No:2 Kat:1 Da:1 09020 Aydın / Türkiye. Telefon: 0(256) 2199026 E-mail: [email protected] Internet Adresi: www.ihracatyap.com

Üyelik Bilgilendirmeleri ve Sözlesmesi

Internet üzerinden veya mobil cihaziniza kurdugunuz aplikasyonumuzdan www.ihracatyap.com , www.ihracatsorumlusu.com ("Site") üyeligi için sözlesme yapacaginiz Amazing Teknoloji ve Pazarlama A.S. ("Sirketimiz"),

Iletisim bilgilerimiz söyledir:
Adres: Amazing Teknoloji ve Pazarlama A.S. Zeybek mahallesi Zeybek 3.cadde No:2 Kat:1 Da:1 09020 Aydın / Türkiye
Tel: 0(256) 2199026
Müşteri Hizmetleri: +90 (850) 885 1298
E-posta: [email protected]
Kep: [email protected]
Mersis No: 0325048661100017

Sirketimiz Aydın Ticaret Odasi (AYTO) üyesidir, AYTO'nun meslek ile ilgili davranis kurallarini www.ayto.org.tr veya +90 256 218 09 09 no.lu telefonundan ögrenebilirsiniz.

Bu üyelik sözlesmesinin kurulmasi için, istenilen Üye(lik) Bilgileri'ni ve tespit edeceginiz sifreyi girmeniz, belirtilen onay ve/veya izinleri vererek [Üyeligi Tamamla] v.b. butonuna basmaniz yeterlidir. Isim, elektronik posta adresi/cep telefonu no.su ve diger zorunlu bilgileri dogru, eksiksiz ve hatasiz girmenizi özellikle rica ederiz; bir hata fark ederseniz düzeltiniz. Üyelik isleminin tamamlanmasindan sonra farkettiginiz eksiklik/hatalari ise Üye Girisi kismindan ulasacaginiz Hesabim bölümünde düzeltebilir veya Müsteri Hizmetlerimiz ile +90 (850) 885 1298 no.lu telefondan irtibata geçebilirsiniz.

Üyelik islemleriniz tamamlandiginda bu Üyelik Bilgilendirmeleri-Sözlesmesi'ni (form-metin olarak) Üyelik Bilgileri'nde belirttiginiz mail adresine gönderecegiz. Ayrica Sitemizde yine form olarak yer almaktadir. Üyeye "özel" (taraf olarak bilgileri girilmis) Sözlesme metni gibi bir metin Sirketimiz sistemlerinde ayrica muhafaza edilmeyebilecektir.

Dilediginiz her zaman yukarida belirtilen iletisim kanallarindan Sirketimize yapacaginiz sözlü veya yazili bildirim ile, hiçbir gerekçe göstermeksizin ve ceza ödemeksizin üyeliginizi sona erdirebilirsiniz; ayni sekilde Sirketimiz de çesitli nedenler ile üyelikleri sona erdirebilir/askiya alabilir.

Sirketimiz ve Sitemizde üye-müsteri bilgilerinin gizliligi, korunmasi, saklanmasi, islenmesi-kullanimi ve imhasi ile ticari elektronik iletisimler ve diger hususlarda, asagida muhtelif cari esaslari belirtilen Gizlilik Kurallari-Politikasi ve Kullanim Sartlari geçerlidir.

 • Üyeler tarafindan verilen bilgilerin ve islemlerin güvenligi için gerekli önlemler bilgi ve islemin mahiyetine göre Sirketimiz veya ilgili kurulusca sistemlerde ve internet altyapisinda alinmistir. Sitemizi kullanimlarinizda tüm kredi karti islemleri ve onaylari Sirketimiz'den bagimsiz olarak ilgili Banka ve benzeri Kart Kuruluslarinca online olarak aranizda gerçeklestirilmektedir (Kredi karti "sifresi" gibi bilgiler Sirketimiz tarafindan tarafindan görülmez ve kaydedilmez).
 • Sitemize üyelik, ürün/hizmet satin alma ve bilgi güncelleme amaçli girilen bilgiler, keza kredi karti ve banka kartlarina ait hassas gizli bilgiler diger internet kullanicilari tarafindan görüntülenemez.
 • Üyelerimize ait bilgiler yasal düzenlemelerin öngördügü sorumluluklarimiz çerçevesinde ilgili kuruluslara açiklanabilir.
 • Ayrica, Üyelerin verdikleri, bilahare çesitli suretlerle verecekleri ve izni/kanunlar kapsaminda edinilen iletisim bilgileri ve ürün-hizmet alisverislerine dair her türlü bilgiler dahil olmak üzere asagida belirtilen kisisel bilgileri, gizliliklerinin korunmasi için luzumlu tedbirler alinarak ve islenmesine dair kanuni ilkelere ve ve kisisel veri saklama-imha politikalarina uygun sekilde;
 • Veri Sorumlusu Sirketimiz Amazing Teknoloji ve Pazarlama A.S. ve keza Sirketiniz-anilanlarin ortaklari-is ortaklari, halefleri, servis saglayicilari-tedarikçileri ve belirlenecek (sosyal medya-online reklam isletmecileri dahil) diger islenme amacinin gerektirdigi üçüncü kisiler/kuruluslar (duruma göre veri sorumlulari, isleyenler ve/veya alici gruplari) tarafindan ve arasinda,
 • gerek aldigi/ilgilendigi ürün-hizmetler ile ilgili tüketici haklari, müsteri-Üye hizmetleri ve bunlara iliskin ticari-mali ve hukuki sorumluluk-yükümlülüklerin gerçeklestirilmesine dair yasal nedenlerle, gerek genel ve kisiye özel ürün-hizmet ve imkanlardan yararlandirilabilme için ve gerek ise her türlü ürün-hizmet tanitimi, reklam, iletisim, promosyon, satis, pazarlama, magaza karti, kredi karti ve kullanici/üyelik/müsteri islemleri, bilgilendirmeleri ve uygulamalari yapilmasi amaciyla,
 • böylece, burada belirtilen ve ayrica kanunlarda kisisel verilerin islenebilecegi ve aktarilabilecegi açikça öngörülen hallerde, bilgilerin tarafinca alenilestirildigi durumlarda, her türlü tüketici, üyelik ve diger sözlesmelerin kurulmasi veya ifasiyla dogrudan dogruya ilgili olarak sözlesme taraflarina ait kisisel verilerin islenmesinin gerekli oldugu hallerde, keza veri sorumlusu/isleyen olarak her türlü hukuki yükümlülükleri yerine getirebilme için zorunlu durumlarda, ayrica haklarin tesisi, kullanilmasi veya korunmasi için veri islemenin ve aktarmanin zorunlu oldugu durumlar ile temel hak ve özgürlüklerine zarar vermemek kaydiyla veri sorumlusu/isleyen olarak burada ve yasalarda öngörülmüs mesru menfaatler için veri islemenin ve aktarmanin zorunlu/gerekli oldugu hallerde
 • Üye/kullanici/müsteriye ait/ilgili isim, soyisim, rumuz, yas/dogum tarihi, cinsiyet, medeni durum, evlilik tarihi, çocuk durumu, sahip olunan ulasim araci, yasanilan bölge, adres ve teslimat adresi, egitim düzeyi, meslek/is, kültürel, sanatsal, sportif, tatil vs. ilgi alanlari-hobiler ve aliskanliklar gibi demografik üye/kullanici/müsteri bilgileri, özel-resmi kimlik, kimlik no. ve vergi bilgileri, fotograf, (güvenlik amaçli) görüntü kayitlari ve çagri merkezi görüsme ses kayitlari, kiyafet dahil her türlü ürüne ve hizmete iliskin alisveris aliskanligi-tercihleri, begenileri ve ilgili yorumlari, yararlanilan/katilinan kampanya, yarisma, anket vb.leri ile içerikleri, fatura içerikleri, ödeme yöntemleri, sifre gibi gizli bilgiler hariç kart ve hesap bilgileri, eski ve yeni cep/ev/is telefon/faks numaralari, mail adresleri, elekronik ticari ve sair iletisimlere yaklasim-aksiyonlar, çesitli amaçlarla kullanilan sabit ve mobil cihaz ad(lar)i, türü, modeli ve kodlari, tanimlama bilgileri (çerez, web tarayici isaretleri-bilgisi, IP, beacon, kablolu-kablosuz ag baglanti bilgisi vb), reklam taniticisi bilgileri, sosyal medya profil ve hesap bilgileri-islemleri ile konum verilerine dair kisisel bilgiler
 • kismen veya tamamen her türlü otomatik olan/olmayan yöntemler ile (Üye/kullanici/müsterilerin Sirketimize ve yukarida anilan kuruluslara sözlü/yazili verdikleri bilgilerden, sanal ortamlari, mobil uygulamalari dahil olmak üzere internet sitelerini ziyaret ve içerik incelemelerinden, sosyal medya ve reklam agi isletmecilerine ait sitelerdeki üyelik ve islem bilgilerinden, Sirketimiz ve yukarida anilan kuruluslar nezdindeki (fiziki ve sanal/digital) üye/kullanici ve çagri merkezi islemleri ile alisverislere ve müsteri memnuniyetine dair ödeme-tahsilat-teslimat-sikayet-kampanya-anket islemleri ve bunlarin yasal mali belgeleri ile diger belgeleri-kayitlarindan, ayrica sabit-mobil nitelikli internet ve iletisim cihazlarinin ve/veya mobil uygulamalarin muhtelif ortamlarda ve yerde kullanimlarinda olusan/edinilen yazili, sözlü, görsel ve teknik verilerden) temini, devralinmasi, yasal azami süreler asilmamak üzere ve bilginin mahiyetine göre islenme amacina uygun olarak öngörülecek süre ile yurt içinde ve disinda yazili/manyetik arsivlere kaydedilmesi, depolanmasi, saklanmasi, muhafazasi, elde edilebilir hale getirilmesi, kullanilmasi, güncellenmesi, degistirilmesi, birlestirilmesi, yeniden düzenlenmesi, siniflandirilmasi, açiklanmasi, yukarida anilan kisiler/kuruluslar itibari ile (yurt içinde-disina) paylasimi, aktarimi, aktarilmasi, transferi, imhasi (silinme, yok edilme veya anonimlestirilme) suretiyle ve kanunlara uygun sair yöntemler ile islenebilir ve aktarilabilir.
 • Üyelerimiz, ilgili cari yasalara ve politikalara uygun olarak, kanuni kapsam-ölçülerde, kisisel verilerinin islenmesi ile ilgili uygulamalar ve islenen bilgileri, kisisel verilerinin bu Bilgilendirmeler-Sözlesme'de belirtilen amaca uygun kullanilip kullanilmadigi, bilgilerinin aktarildigi üçüncü kisiler, eksik veya yanlis islenmis olmasi halinde düzeltilmesi, verilerin silinmesi veya yok edilmesi, düzeltilen/silinen/yok edilen bilgilerinin (varsa) ilgili üçüncü kisilere bildirilmesi, otomatik sistemler ile analiz edilmesi sureti ile kendileri aleyhine bir sonucun ortaya çikmasina itiraz ve verilerin kanuna aykiri olarak islenmesi sebebi ile zarara ugrama halinde giderilmesi gibi konularda Veri Sorumlusu Sirketimiz Amazing Teknoloji ve Pazarlama A.S.ye diledikleri her zaman yukaridaki iletisim kanallarindan (kanuna uygun olan kanallardan ve kanuni usulünce) basvurabilirler. Bu hususlardaki basvuru ve talepleri yasal azami süreler içinde yerine getirilecek yahut hukuki gerekçesi tarafina açiklanarak kabul edilmeyebilecektir. Sirketimizce kanunen yapilmasi mümkün veya gereken veya yükümlü olunan kisisel veri islenmeleri her durumda sürdürülecektir. Üyeler ilgili kanunlar çerçevesindeki diger haklarini kullanabilirler.
 • Üyelerimiz ile, yine kanunlara uygun sekilde, her türlü ürün ve hizmetlere iliskin tanitim, reklam, iletisim, promosyon, satis ve pazarlama amaciyla, keza magaza karti, kredi karti ve üyelik bilgilendirme, islem, uygulamalari için Sirketimiz Amazing Teknoloji ve Pazarlama A.S.'nce SMS/kisa mesaj, anlik bildirim, otomatik arama, bilgisayar, telefon, e-posta/mail, faks, (cihazinizda açik ise) her türlü bildirimler, bluetooth, beacon-diger her türlü genel-özel kablosuz aglar, sosyal medya ve online iletisim aglari ve diger elektronik iletisim araçlari ile sosyal, ticari ve sair elektronik iletisimler yapilabilir, üyelerimize ticari elektronik iletiler gönderilebilir.
 • Üyelerimiz arzu ettikleri her zaman ve hiçbir gerekçe göstermeksizin; (yukarida-asagida) belirtilen ilgili iletisim kanallarindan Sirketimize ulasarak veya iletilerimizde belirtilen red islemini yaparak ya da varsa yetkili mercilerce kurulan/kurdurulan sistemi kullanarak, taraflarina ticari elektronik iletisimleri durdurabilirler. Üyenin bu husustaki açik bildirimine göre belirttigi kanallar için tarafina iletisimler yasal azami süre içinde durdurulur (yasalara göre mümkün-gereken islem ve iletisimler her halükarda devam eder).
 • Üyelerimiz diledikleri zaman bilgisayar ve mobil cihazlarinin isletim sistemi ve/veya internet tarayicisi ayarlarindan "çerez"leri kaldirabilir ve/veya bildirimleri durdurabilirler.
 • Sitemizde yapacaginiz bilgi güncelleme islemleri ile herhangi bir bilgisini (iletisim bilgileri dahil) degistiren üyelerimizin kisisel verileri ve elektronik ticari iletisim hususunda verdikleri izin degisen/yeni bilgileri için de geçerlidir. Bunun gibi iletisim tercihlerini degistirerek herhangi bir iletisim kanali-adresi için ticari elektronik iletisimi durduran veya ticari elektronik iletilerimizdeki red islemini yapan üyelerimiz, üyelik sayfasinda iletisim istedikleri yönünde islem yaptiklarinda, ayrica bir izin/onaylarina gerek olmaksizin ve varsa önceki red bildirimleri dikkate alinmaksizin, burada ve sair suretle verdikleri onaya istinaden ve fakat yine sitemizdeki üyelik sayfasindan iletisim tercihini degistirene veya herhangi bir ticari iletisim için usulünce red bildirimi yapana kadar, ilgili kanaldan ticari elektronik iletilerimizi almaya devam ederler.

Üyelik Bilgileri'nde istenen bilgilerini Sitemize girerek bu Sözlesmeyi onaylayan Üye; Site'mizde (veya mobil uygulamasinda) ve/veya magazalarimizda kisisel veri islemleri ve üyelik-müsteri hizmetleri hususunda yapilan bilgilendirmeleri önceden görmüs-incelemis olmanin yanisira,

 • bu Bilgilendirmelerde-Sözlesmede yazili tüm bilgileri, sartlari okudugunu, anladigini, tarafina ait bütün yükümlülüklere eksiksiz ve zamaninda uyacagini, keza ilgili hak ve sorumluluklari tasiyacagini,
 • özellikle Kisisel Verileri bakimindan; tarafinca dogrudan verilen ve/veya üyeligi öncesinde-sirasinda üyeden, ürün-hizmet saglayicilarindan, tüm bunlarin is ortaklari, yatirimcilari ve servis-hizmet saglayicilari ile tedarikçilerinden (facebook, instagram, twitter gibi sosyal medyalar-aglar ve online reklam isletmecileri dahil) edinilen kisisel nitelikli olan-olmayan mevcut ve müstakbel bilgileri-verilerinin (isim, soyisim, rumuz, yas/dogum tarihi, cinsiyet, medeni durum, evlilik tarihi, çocuk durumu, sahip olunan ulasim araci, yasanilan bölge, adres ve teslimat adresi, egitim düzeyi, meslek/is, kültürel, sanatsal, sportif, tatil vs. ilgi alanlari-hobiler ve aliskanliklar gibi demografik üye/kullanici/müsteri bilgileri, özel-resmi kimlik, kimlik no. ve vergi bilgileri, fotograf, (güvenlik amaçli) görüntü kayitlari ve çagri merkezi görüsme ses kayitlari, kiyafet dahil her türlü ürüne ve hizmete iliskin alisveris aliskanligi-tercihleri, begenileri ve ilgili yorumlari, yararlanilan/katilinan kampanya, yarisma, anket vb.leri ile içerikleri, fatura içerikleri, ödeme yöntemleri, sifre gibi gizli bilgiler hariç kart ve hesap bilgileri, eski ve yeni cep/ev/is telefon/faks numaralari, mail adresleri, elekronik ticari ve sair iletisimlere yaklasim-aksiyonlar, çesitli amaçlarla kullanilan sabit ve mobil cihaz ad(lar)i, türü, modeli ve kodlari, tanimlama bilgileri (çerez, web tarayici isaretleri-bilgisi, IP, beacon, kablolu-kablosuz ag baglanti bilgisi vb), reklam taniticisi bilgileri, sosyal medya profil ve hesap bilgileri-islemleri ile konum verileri) Sirketimiz Amazing Teknoloji ve Pazarlama A.S.ye ve anilan kisi-kuruluslarca ilgili kanunlara-politikalara uygun olarak bu Bilgilendirmeler-Sözlesme'de ve/veya kisisel veri saklama ve imha politikalarinda belirtilen amaç, kapsam ve sartlarda, kismen/tamamen otomatik olan/olmayan yöntemlerle (çerezler, bluetooth, beacon, kablosuz aglar, diger genel ve özel aglar, online aglar vb dahil Sirketimize ve yukarida anilan kuruluslara sözlü/yazili verdikleri bilgilerden, magazalari ve/veya bulunduklari fiziki-sanal ortamlari, mobil uygulamalari dahil olmak üzere internet sitelerini ziyaretlerinden ve içerik incelemelerinden, sosyal medya ve reklam agi isletmecilerine ait sitelerdeki üyelik ve islem bilgilerinden, Sirketimiz ve yukarida anilan kuruluslar nezdindeki (fiziki ve sanal/digital) üye/kullanici ve çagri merkezi islemleri ile alisverislere ve müsteri memnuniyetine dair ödeme-tahsilat-teslimat-sikayet-kampanya-anket islemleri ve bunlarin yasal mali belgeleri ile diger belgeleri-kayitlarindan, ayrica sabit-mobil nitelikli internet ve iletisim cihazlarinin ve/veya mobil uygulamalarin muhtelif ortamlarda ve yerde kullanimlarinda olusan/edinilen yazili, sözlü, görsel ve teknik verilerden) teminine, devralinmasina, yurt içinde-disinda kaydina, depolanmasina, muhafazasina, saklanmasina, kullanilmasina, degistirilmesine, güncellenmesine, yeniden düzenlenmesine, açiklanmasina, sinifandirilmasina, birlestirilmesine (sosyal medya hesaplari dahil), yukarida anilan kuruluslar itibari ile yurt içinde-disina aktarilmasina, ilgililer arasinda paylasilmasina, taraflarinca depolanmasina, transferine, kullanimina ve sair suretlerle islenmesine onay (riza) verdigini, kisisel verilerinin islenmesine, imhasina (silinmesine, yok edilmesine ya da anonimlestirilmesine) ve islenmelere dair tüm bilme ve bilgi talep etme haklarini ögrendigini ve Veri Sorumlusu Sirketimiz Amazing Teknoloji ve Pazarlama A.S.ye belirtilen iletisim kanallarindan basvurarak haklarini ilgili kanuna uygun biçimde her zaman kullanabilecegini (kanunlar geregi mümkün, gereken ve/veya yükümlü olunan islenmelerin devam edecegini)
 • özellikle Ticari Elektronik Iletiler bakimindan; ilgili kanunlara uygun biçimde her türlü ürün-hizmet ve imkanlar ile ilgili olarak tarafina ticari olan-olmayan elektronik iletisimler yapilmasina, internet ve (sosyal medya ve diger online iletisim aglari dahil) iletisim aglari üzerinden bilgisayar, telefon, faks, otomatik arama makineleri ve diger uygun cihazlar-kanallar ile her türlü ticari elektronik iletiler gönderilmesine izin (onay) vermis oldugunu, iletisim bilgilerinin bu amaçla alindigini bildigini, istedigi her zaman (varsa) ve hiçbir gerekçe göstermeksizin tarafina gelen kisa mesaj/mailde belirtilen yöntemler ile red hakkini kullanarak veya diger belirtilen kanuni/teknik yöntemleri uygulayarak "ticari elektronik iletisimi" durdurabilecegini (kanunlar geregi mümkün, gereken ve/veya yapilmakla yükümlü olunan ticari iletisimler ile sosyal amaçli iletisimlerin devam edecegini) ögrendigini,
 • ve genel olarak tüm özellik-servislerden, ürün-hizmet-imkanlardan söz konusu sartlarda istifade edebilecegini beyan ve kabul etmis olur.
 • Sitemizden ulasilan diger sitelerde kendilerine ait gizlilik-güvenlik politikalari ve kullanim sartlari geçerlidir; reklam, banner, içerik görmek veya baska herhangi bir amaç ile ulasilan web sitelerinden, kendilerine gelen her türlü bildirimlerden ve mobil uygulamalardan bilgi kullanimlari, keza sitelerin etik ilkeleri, gizlilik-güvenlik prensipleri, kisisel veri saklama ve imha politikalari, servis kalitesi, kullanim sartlari ve diger uygulamalari sebebi ile olusabilecek ihtilaf, maddi-manevi zarar ve kayiplardan Sirketimiz sorumlu degildir.
 • Sitemiz ile ilgili her türlü bilgi ve içerik ile bunlarin düzenlenmesi, revizyonu ve kismen/tamamen kullanimi konusunda; Sirketimizin anlasmasina göre diger üçüncü sahislara ait olanlar hariç; tüm fikri-sinai haklar ve mülkiyet haklari Sirketimize ve/veya Amazing Teknoloji ve Pazarlama A.S 'ne aittir.
 • Üyelerin Sitemizden veya Sitemizde link verilen diger sitelerden / mobil uygulamalardan / her türlü bildirimlerden edindikleri bilgiler, taraflarina elektronik iletisimi yapilan bilgilendirme, tanitim ve reklamlar, keza her türlü öneriler çerçevesinde aldiklari kararlardan, bunlara göre yaptiklari hertürlü islem ve uygulama ile sonuçlarindan üyeler sorumludurlar.
 • Üyelerin belirtilen suretler ile bilgilenmeleri ve/veya taraflarina yapilan iletisimler, bilgilendirmeler, bildirimler, tanitim ve reklamlar neticesi bir ürün/hizmet satin almasi söz konusu olursa anilan islem ayrica ve kanuni usulünce satici/saglayici ile yapacaklari tüketici sözlesmesine tabidir. Tüketici sözlesmesi kendi sartlarinda ve taraflari arasinda uygulanir. Sitemizden alisverislerinizde, her islem sirasinda göreceginiz siparis ön bilgilendirme formu-mesafeli satis sözlesmesi sartlari (da) geçerli olacaktir.

Sirketimiz yukaridaki konularda ve üyelerine sunacagi ürün, hizmet ve firsatlarda gerekli görebilecegi her türlü degisikligi yapma hakkini sakli tutar; bu degisiklikler Sirketimizce Siteden/mobil uygulamasindan veya diger uygun yöntemler ile duyuruldugu andan itibaren geçerli olur; tüm kampanyalar duyurulan sartlarina tabidir.

Tüm bu konularda ek bilgi almak için Sirketimize danisabilirsiniz.

Üyelerimiz talep ve sikâyetlerini su iletisim kanallarindan ulasarak Sirketimize bildirebilir.

Adres Amazing Teknoloji ve Pazarlama A.S. Zeybek mahallesi Zeybek 3.cadde No:2 Kat:1 Da:1 09020 Aydın / Türkiye, Telefon: 0(256) 2199026 , Müşteri Hizmetleri: +90 (850) 885 1298 , E-mail: [email protected], Kep: [email protected]

Internet Adresi: www.ihracayap.com

Amazing Teknoloji ve Pazarlama A.S.

KISISEL VERILERIN ISLENMESI VE AKTARIMI IÇIN IZNINIZ

Verdigim ve bilahare çesitli suretlerle verecegim ve/veya bu iznim/kanunlar kapsaminda edinilen iletisim bilgileri ve diger kisisel bilgilerim ile satin aldigim kiyafetler dahil ürün-hizmet alisverislerime, e-ticaret ve fiziki magazalar-reyonlar ile içlerinde yer aldiklari yapilari-siteleri ziyaretlerime ve buralardan alisverislerime dair her türlü kisisel olan-olmayan bilgilerim ile ilgili olarak; gizliliklerinin korunmasi için lüzumlu tedbirler alinarak ve islenmesine dair kanuni ilkeler ile kisisel veri saklama ve imha politikalarina uygun sekilde Veri Sorumlusu Sirketiniz Amazing Teknoloji ve Pazarlama A.S.. ve keza ortaklari-is ortaklari, halefleri, servis saglayicilari-tedarikçileri (sosyal medya-aglar ve online reklam agi isletmecileri dahil) ve bunlarin belirleyecegi, islenme amaci için gerekli üçüncü kisiler/kuruluslar tarafindan-arasinda, gerek aldigim/ilgilendigim ürün-hizmetler ile ilgili tüketici haklari, müsteri/Üye hizmetleri ve bunlara iliskin ticari-mali ve hukuki sorumluluk-yükümlülüklerin gerçeklestirilmesine dair yasal nedenlerle, gerek genel ve kisiye özel ürün-hizmet ve imkanlardan yararlandirilabilmem için, gerek ise her türlü ürün-hizmet tanitimi, reklam, iletisim, promosyon, satis, pazarlama, magaza karti, kredi karti ve üyelik/müsteri islemleri, bilgilendirmeleri ve uygulamalari yapilmasi amaci ile isim, soyisim, rumuz, yas/dogum tarihi, cinsiyet, medeni durum, evlilik tarihi, çocuk durumu, sahip olunan ulasim araci, yasanilan bölge, adres ve teslimat adresi, egitim düzeyi, meslek/is, kültürel, sanatsal, sportif, tatil vs. ilgi alanlari-hobiler ve aliskanliklar gibi demografik üye/kullanici/müsteri bilgileri, özel-resmi kimlik, kimlik no. ve vergi bilgileri, fotograf, (güvenlik amaçli) görüntü kayitlari ve çagri merkezi görüsme ses kayitlari, kiyafet dahil her türlü ürüne ve hizmete iliskin alisveris aliskanligi-tercihler, begeniler ve ilgili yorumlar, yararlanilan/katilinan kampanya, yarisma, anket vb.leri ile içerikleri, fatura içerikleri, ödeme yöntemleri, sifre gibi gizli bilgiler hariç kart ve hesap bilgileri, eski ve yeni cep/ev/is telefon/faks numaralari, mail adresleri, elekronik ticari ve sair iletisimlere yaklasim-aksiyonlar, çesitli amaçlarla kullanilan sabit ve mobil cihaz ad(lar)i, türü, modeli ve kodlari, tanimlama bilgileri (çerez, web tarayici isaretleri-bilgisi, IP, beacon, kablolu-kablosuz ag baglanti bilgisi vb), reklam taniticisi bilgileri, sosyal medya profil ve hesap bilgileri-islemleri ile konum verilerinden olusankisisel bilgilerimin kismen/tamamen her türlü otomatik olan/olmayan yöntemler ile temini, devralinmasi, yasal azami süreler asilmamak üzere ve bilginin mahiyetine göre islenme amacina uygun olarak öngörülecek süre ile yurt içinde ve disinda yazili/manyetik arsivlere kaydedilmesi, depolanmasi, muhafazasi, saklanmasi, elde edilebilir hale getirilmesi, kullanilmasi, güncellenmesi, degistirilmesi, birlestirilmesi, yeniden düzenlenmesi, siniflandirilmasi, açiklanmasi, paylasimi, yukarida belirtilen kisiler/kuruluslar itibari ile (yurt içinde-disina) aktarimi, aktarilmasi, transferi, imhasi ve sair suretler ile islenmesi için, ilgili tüm kanuni haklarim hususunda bilgilenmis olarak, açikca izin (riza-onay) veriyorum.

ELEKTRONIK TICARI ILETI GÖNDERIMI IÇIN IZNINIZ

Kanunlara uygun sekilde, her türlü ürün ve hizmetlere iliskin çesitli tanitim, reklam, promosyon, satis ve pazarlama amaciya, keza, magaza karti, kredi karti ve üyelik bilgilendirme, islem ve uygulamalari için Sirketiniz Amazing Teknoloji ve Pazarlama A.S..'ne, tarafima SMS/kisa mesaj, anlik bildirim, sosyal medya ve diger online reklam aglari, otomatik arama, bilgisayar, telefon, faks, e-posta/mail, (cihazimda açik ise) her türlü bildirimler, bluetooth, beacon-diger her türlü genel-özel kablosuz aglar, online aglar ve diger elektronik iletisim araçlari ile ticari elektronik iletiler ve diger iletiler göndermeleri için açikca izin ve onay veriyorum.

Üyelik isleminiz tamamlandiginda belirttiginiz cep telefonuna/e-posta adresinize " onayiniz alindi" vb. bir mesaj gönderecegiz. Istediginiz her zaman ve hiçbir gerekçe göstermeksizin, gerek söz konusu mesajda, gerek elektronik iletilerimizde belirtilen islemi (red) yaparak "ticari elektronik iletisimi" durdurabilirsiniz (kanunlar geregi mümkün veya yapilmakla yükümlü olunan iletisimler devam eder).

Yukaridaki esaslari ve kurallari Üye-Müsterimiz olarak benimsiyor, kabul ediyor, anlatilan sartlarda www.ihracatyap.com Sitemize üye olmak istiyor ve belirtilen izinleri/onaylari veriyorsaniz, bu hususlardaki açik kabul, riza ve onayinizi belirtmek üzere simdi lütfen üyelik sözlesmesi ve/veya ticari elektronik ileti gönderimlerine iliskin ibareler yanindaki kutucuk/kutucuklari isaretleyerek üyelik islemlerinizi tamamlayiniz.

Type and Hit Enter to Search